iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

40-latek miał blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie, jechał "wężykiem"

Kolejny nietrzeźwy kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu funkcjonariusze krotoszyńskiej drogówki, których zainteresowało nietypowe zachowanie się kierowcy, który jechał "wężykiem".

W trakcie zatrzymania potwierdziły się przypuszczenia policjantów, ponieważ 40-latek miał blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

- 11 kwietnia policjanci patrolujący ul. Ostrowską w Krotoszynie zauważyli citroena jadącego tzw. wężykiem. Natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy pojazdu, ponieważ stwarzał on realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Za kierownicą auta siedział 40-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, został więc przebadany alkomatem. Badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Ostrowianin stracił prawo jazdy, ale poważniejsze konsekwencje nieodpowiedzialności dopiero przed nim - wyjaśniają policjanci.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka  grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Krotoszyn
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.