iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy w domu 65-latka z powiatu krotoszyńskiego

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzy.

- Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie podejrzewali, że na jednej z posesji w powiecie krotoszyńskim może znajdować się nielegalny tytoń. O jego posiadanie podejrzewali 65-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. W sprawie operacyjnie zbierano dowody mogące świadczyć o przestępczości na szkodę Skarbu Państwa - informuje policja.

30 czerwca w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych należących do 65-latka mundurowi ujawnili worki oraz kartony z krajanką tytoniu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli około 30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Taka ilość tytoniu mogła po wprowadzeniu do obrotu spowodować straty Skarbu Państwa na łączną kwotę około 34 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają teraz skąd pochodziło zabezpieczone mienie. W świetle obowiązujących przepisów mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, przepadek rzeczy a także wysokie kary finansowe.

Źródło: KPP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.