iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

21-letni krotoszynianin rozbił BMW. Przy 20-letnim pasażerze znaleziono woreczek...

Zdjęcie: KPP Milicz

Nadmierna prędkość jazdy była prawdopodobnie przyczyną „dachowania” osobowego BMW na łuku drogi krajowej numer 15 niedaleko Miłochowic. Dwie ranne pasażerki rozbitego samochodu z miejsca zdarzenia zostały przewiezione do milickiego szpitala. Natomiast pasażer BMW trafił do policyjnego aresztu, bo posiadał przy sobie narkotyki.

 

Do wypadku doszło w miniony piątek, ok. godz. 22:30 na drodze krajowej numer 15, niedaleko miejscowości Miłochowice w powiecie milickim.

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że w stronę Milicza jechał samochodem osobowym marki BMW 21-letni mieszkaniec Krotoszyna. Wraz z nim jechały jeszcze trzy kobiety i jeden mężczyzna. Wyjeżdżając z łuku drogi w lewo kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi na pobocze, gdzie pojazd wywrócił się na dach, w wyniku czego ucierpiały dwie pasażerki w wieku 18 i 17 lat – obie to mieszkanki gminy Milicz. Ranne z miejsca zdarzenia zostały przewiezione do milickiego szpitala. Natomiast uszkodzone BMW nie nadawało się już do dalszej jazdy – pojazd został odholowany na parking strzeżony - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Mundurowi ustalili, że kierowca BMW był trzeźwy i posiadał prawo jazdy. Kierowca, po wykonaniu z jego udziałem niezbędnych czynności procesowych, został zwolniony. Obecnie policjanci prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

- Natomiast w policyjnym areszcie został zatrzymany pasażer rozbitego BMW, 20-letni mieszkaniec Zdun, który – jak się okazało w trakcie czynności przeprowadzanych przez policjantów na miejscu wypadku drogowego – posiadał przy sobie woreczek z zawartością kilku porcji metamfetaminy. Mężczyzna następnego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa narkotykowego i po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego został zwolniony. Pasażerowi BMW zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jego sprawa oddzielnie od sprawy dotyczącej wypadku drogowego znajdzie swój finał w miejscowym sądzie - podaje podinsp. Sławomir Waleński.

Źródło: KPP Milicz
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.