iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

2 500 zł mandatu i 15 punktów karnych dla 23-latka za zbyt szybką jazdę

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Policjanci z krotoszyńskiej drogówki w miejscowości Wolenice zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę BMW, który poza terenem zabudowanym jechał 160 km/h.

 

- 10 lipca policjanci z krotoszyńskiej drogówki w miejscowości Wolenice zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Wymienionego za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mandatem karnym 2 500 zł oraz 15 pkt karnymi. Jest to najwyższy wymiar kary, gdyż mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkości o 90 km/h - podają mundurowi.

 

Policja przypomina!

Zmiany w taryfikatorze mandatów, które weszły 1 stycznia 2022 roku, przyniosły znacznie wyższe kary za różne wykroczenia. Bardzo wyraźnie widać to na przykładzie mandatów za przekroczenie prędkości. Przekroczenie o 50 km poza terenem zabudowanym kosztować może kierowcę od 1500 zł (przekroczenie prędkości o 51 – 60 km/h), przez 2 000 zł (przekroczenie prędkości o 61 – 70 km/h), aż do nawet 2500 zł mandatu – tyle zapłacisz za przekroczenie prędkości o 71 km/h i więcej.

Niestety, bardzo wysoki mandat za przekroczenie o 50 km poza terenem zabudowanym to nie wszystko – za to wykroczenie otrzymasz także sporo punktów karnych. 13 punktów karnych za przekroczenie od 51 – 60 km/h, 14 punktów karnych za przekroczenie o 61 – 70 km/h i aż 15 punktów karnych za przekroczenie o 71 km/h i więcej.

 

Przekroczenie o 50 km/h w terenie niezabudowanym, a utrata prawa jazdy

- Wielu kierowców obawia się, że za przekroczenie o 50 km/h w terenie niezabudowanym można stracić prawo jazdy. Uspokajamy – za samo to wykroczenie policjant nie ma prawa zatrzymać dokumentu. Utrata może nastąpić, jeśli spowodujesz poważny wypadek, będziesz prowadził pod wpływem alkoholu lub popełnisz inne poważne przestępstwo drogowe - ostrzega policja.

- Przekroczenie prędkości o 50 w terenie niezabudowanym nie niesie za sobą zatem poważniejszych niż mandat karny i punkty konsekwencji dla kierującego, jednak warto pamiętać, że wysoki mandat i spora liczba punktów karnych to bardzo dotkliwa kara. Przy takim stanie konta punktowego wystarczy już jedno poważniejsze wykroczenie, by przekroczyć liczbę 24 punktów karnych, co skutkuje odebraniem prawa jazdy - przypominają mundurowi.

- Warto także uświadomić sobie, że przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym o 50 km/h to bardzo poważne wykroczenie, które może przynieść katastrofalne skutki – na zwykłej drodze takie przekroczenie oznacza 140 km/h, czyli prędkość przewidzianą dla autostrady. Tymczasem na standardowej drodze nie ma zabezpieczeń, które umożliwiają rozwijanie tak dużych prędkości.

Źródło: KPP Krotoszyn
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.