iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

14-letni chłopiec trafił do szpitala. To kolejne zdarzenie z udziałem rowerzysty w tym miejscu...

Po raz kolejny nasi Czytelnicy alarmują wskazując niebezpieczne przejście dla pieszych na ul. Robotniczej w Krotoszynie. Tym razem z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala trafił nastolatek.

Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę o godz. 18:35.

- 14-letni chłopiec, mieszkaniec Krotoszyna, kierujący rowerem, jadąc ścieżką rowerową wtargnął na przejście dla pieszych (D-6) i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Volkswagen - informuje asp. sztab. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Autem kierował 37-letni mężczyzna. Nastoletni rowerzysta został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

- Ustalono, że w wyniku zdarzenia chłopak doznał obrażeń ciała kwalifikowanych na powyżej dni siedmiu. W trakcie czynności wykonano oględziny miejsca zdarzania i pojazdów uczestniczących (pojazdy zabezpieczono w KPP Krotoszyn) - dodaje rzecznik.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przesłuchano świadków zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi krotoszyńska policja.

 

 

W lipcu informowaliśmy o innym zdarzeniu w tym miejscu w artykule:

 

"Władze chyba czekają na tragedię"

 

Wówczas zapytaliśmy zarządcę drogi o plany związane z tym niebezpiecznym dla rowerzystów miejscem. - W związku z przebudową Promenady planowana jest budowa podwyższonego przejścia dla pieszych oraz progu zwalniającego na ul. Robotniczej - odpowiedział nam Mateusz Deringer, zastępca dyrektora ds. organizacyjno-administracyjnych w Powiatowym Zarządzie Dróg w Krotoszynie.

Faktycznie, jak widać na zdjęciach, trwają roboty. Oby tylko udało się zrealizować plany związane z poprawą bezpieczeństwa w tym miejscu, zanim dojdzie do większej tragedii...Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.