iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
Reklama - Pielęgnacja - Renowacja - Farbowanie | Laguna Shoes

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

"Zaciskanie pasa", czyli nagrody i premie w starostwie

2020-01-23 12:01:00

Blisko 170 tys. zł wpadło łącznie w ubiegłym roku, w formie nagród i premii, do kieszeni naczelników i szefów jednostek podległych staroście krotoszyńskiemu.

Tematem premii i nagród wypłacanych kadrze kierowniczej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie oraz kierownikom jednostek podległych w latach 2017-2019, zainteresował się radny Jarosław Kubiak. - Z informacji uzyskanej w odpowiedzi na moją interpelację, dotyczącą nagród dla dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych widać wyraźnie, jak znaczące kwoty przeznacza się na nagrody dla kadry kierowniczej starostwa - stwierdza rajca.

 

O jakich sumkach mówimy? W przypadku skarbnika i sekretarza w 2019 roku były to kwoty po... 8,5 tys zł. Nieco gorzej potraktowano główną księgową starostwa, której przyznano nagrodę 7 700 zł. Starosta i jego zastępca, zgodnie z obowiązującym prawem (w wymienionych wyżej latach) nie otrzymali premii.

Z kolei do kieszeni naczelników w starostwie i ich zastępców, łącznie trafiło blisko 80 tys. zł. Dyrektorzy placówek oświatowych podległych staroście wzbogacili się od 2,5 do 3 tys. zł. Szefowie pozostałych jednostek (PUP, PCPR, PZD, ŚDS, DPS) otrzymali nagrody w przedziale od 6 do 9 tys.

Powyższe kwoty są wartościami brutto i dotyczą 2019 r. W latach 2017 i 2018 wypłacano także nagrody. Były one jednak w zdecydowanej większości przypadków niższe, czasem nawet dość sporo.

- Rzuca się w oczy wzrost nagradzania naczelników. Jak widać deklarowana publicznie trudna sytuacja finansowa starostwa, w związku z m.in. obciążeniem kosztami rozbudowy szpitala, nie wpływa na zaciskanie pasa w zarządzającej administracji, a przecież przykład powinien iść z góry - komentuje J. Kubiak. - Szczególnie uderzający jest przykład wysokości nagród w PUP-ie, co nieco kontrastuje ze spadkiem bezrobocia w powiecie. - Tu jednak ostatnio nastąpił spadek, choć kwota nadal jest pokaźna - zaznacza radny powiatowy. Warto dodać, że pod kątem wypłaconych nagród i premii ta instytucja najbardziej odczuła w minionym roku politykę zaciskania pasa, której w tym kontekście w samym starostwie raczej próżno szukać.

 - Podsumowując można ewidentnie z tabeli wyczytać, że są duże dysproporcje wypłaconych nagród. Ponadto widać, że niektóre osoby w sposób szczególny są nagradzane! - kończy J. Kubiak.

 

 Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecieAutopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl