iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

"Zabawa kolorem" czyli "Panoptikum" w bibliotece

2017-08-09 08:08:00
Zdjęcie: Marcin Laska
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbył się wernisaż wystawy obrazów Agnieszki Lipskiej pt. „Panoptikum”.

Wśród licznych gości wystawy znaleźli się przedstawiciele krotoszyńskiej kultury związani z malarstwem oraz ekslibrisem. Autorka przedstawiła swoją twórczość oraz zaznaczyła, że cieszy ją szerokie zainteresowanie sztuką.
 
Agnieszka Lipska - urodzona w 1975 roku, jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie na kierunku „Pedagogika”, UAM w Poznaniu oraz Wydziału Pedagogiki Artystycznej w Kaliszu na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych”. Zajmuje się grafiką oraz pisze wiersze.
 
O sobie mówi: Myśl o malowaniu prześladowała mnie odkąd pamiętam, ale dopiero na studiach reaktywowałam swą pasję. Moimi nauczycielami byli prof. Andrzej Niekrasz, dr Mieczysław Woźniak i mgr Michał Jarominiak oraz prof. Jan Krzysztof Hrycek. Malowanie to dla mnie zabawa kolorem, to gra barw i kształtów, to wyraz myśli przeniesionych na płótna. Inspiracją do malowania może być wszystko-ludzkie oblicza, ich wewnętrzne stany, piękno przyrody.
 
Z okazji 70 rocznicy utworzenia Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie Agnieszka Lipska przygotowała dla krotoszyńskiej książnicy prezent w postaci ekslibrisu.
 
Reklama
Źródło: Wiesława Patalas/KBPCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B