Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Krotoszyn

"Wjeżdżacie walcem w żywą tkankę osiedla, nie patrząc kto tam mieszka!"

2019-05-09 09:05:00

Wiele emocji wzbudziło wczorajsze spotkanie mieszkańców Rady Osiedla nr 4 w Krotoszynie. A wszystko za sprawą budowy dróg Rybiej, Żabiej, Żurawiej i Słowiczej, pomiędzy Kopieczkami, a Szosą Benicką.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Krotoszynie z burmistrzem Franciszkiem Marszałkiem na czele. 

Temat dotyczył planowanej budowy wspomnianych dróg. Mieszkańcy obawiają się, że te - dotąd spokojne ulice - staną się trasą alternatywną dla pojazdów jadących z Jarocina w kierunku Kobylina. - Występują tam dwie kategorie dróg: dojazdowe i lokalne. W przypadku tych pierwszych, szerokość minimalna pasa drogowego - jak mówił Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie - wynosi 10 metrów. Dla tych drugich jest to 12 m.

Zdaniem mieszkańców w tym też jest problem, bowiem nie widzą oni różnicy pomiędzy tymi ulicami. - Dlaczego nie mogą one być takiej samej kategorii? - pytali. Problem jest bowiem w tym, że w przypadku 12-metrowego pasa drogowego, zabraknie miejsca na jego poszerzenie, a co za tym idzie, miasto będzie musiało wykupić od mieszkańców część gruntów, aby można było wybudować nową ulicę. Ci jednak nie wyrażają na to zgody.

W takim jednak przypadku - jak mówił jeden z mieszkańców pas drogowy będzie przebiegał tuż pod ich oknami. - Nam wychodzi, że pas drogowy jest metr za naszymi ogrodzeniami. To ja pana zaproszę, niech się pan wyśpi u mnie po wybudowaniu tej drogi - padło w kierunku burmistrza.

Stąd, mieszkańcy są nawet w stanie zrezygnować - na przykład - z chodnika po jednej stronie ulicy. Zwężenie pasa drogowego jest jednak możliwe tylko w przypadku zmiany kategorii, w tym przypadku ulicy Rybiej z lokalnej na dojazdową. - My tam mamy spokój, ale jeżeli tamtędy naturalnie pójdzie ruch, to już o godzinie czwartej nie będzie mnie budził śpiew ptaków, a przejeżdżające samochody - stwierdził mieszkaniec. Inny z kolei dodał: wjeżdżacie walcem w żywą tkankę osiedla, nie patrząc kto tam mieszka!

 

Podczas zebrania zarzucono lokalnej władzy brak konsultacji przed opracowaniem koncepcji, bowiem nie został sporządzony - jak stwierdzono - protokół z jej przebiegu. Stąd spotkanie zakończyło się zapowiedzią kolejnych konsultacji społecznych związanych z budową wspomnianych dróg. Mają się one odbyć w ciągu najbliższych tygodni. 

 

 

 

 
Fotorelacja
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl