iKrotoszyn.pl reklamy
Sulmierzyce

"To nie są już pojedyncze incydenty ale fala zniszczeń"

2021-05-21 12:05:00
Zdjęcie: Facebook
Co jakiś czas informujemy o aktach wandalizmu dokonywanych na mieniu publicznym w powiecie krotoszyńskim. Tym razem "padło" na Sulmierzyce.

- Park miejski przy  ul. Strzeleckiej stał się miejscem spotkań młodzieży, która dewastuje mienie! Niestety, akty wandalizmu wobec mienia miejskiego są coraz częstsze i coraz bardziej bezczelne. Niszczenie dla zabawy jest widoczne na każdym kroku. To nie są już pojedyncze incydenty ale fala zniszczeń - grzmi Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc. - Apelujemy do Państwa, abyście nie byli obojętni wobec aktów wandalizmu, których jesteście świadkami, gdyż obojętność oznacza zgodę na takie zachowanie.

 

Włodarz przypomina, co grozi za wandalizm. - W polskim prawie, wandalizm zawiera się w definicji „niszczeniem mienia”. Zgodnie z artykułem 288 Kodeksu Karnego, każdy kto cudzą rzecz (nienależącą do niego) niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

D. Dębicki zwraca się z apelem do mieszkańców. - Jeśli widzicie Państwo takie działania, prosimy o natychmiastową reakcję: kontakt do pracowników Urzędu Miejskiego albo bezpośrednio na policję. Szybka interwencja pomoże ułatwić służbom ujęcie sprawcy.

(raf)Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.