iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
Reklama - Pielęgnacja - Renowacja - Farbowanie | Laguna Shoes

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

"Popełniono wiele błędów, tylko brak winnych". Kto zapłaci za opóźnienia w rozbudowie szpitala?

2020-01-24 13:01:00

- Popełniono wiele błędów, tylko brak winnych - tak temat przeciągającej się rozbudowy krotoszyńskiego szpitala podsumowuje Jarosław Kubiak, radny powiatowy.

9 stycznia 2020 roku Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego podpisał z wykonawcą robót budowlanych na terenie szpitala przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie aneks do umowy. Wydłużono w nim termin realizacji inwestycji do 30 czerwca tego roku. Jednocześnie władze powiatu odstąpiły od naliczenia kar umownych za opóźnienia w budowie. Warto dodać, że inwestycja miała już się zakończyć. Dokładnie 21 stycznia. Zgodnie z umową, za każdy dzień opóźnienia w budowie, przewidziano karę umowną w wysokości 122 507, 38 zł. Teraz jednak z jej naliczenia odstąpiono. - Jestem jako radny i mieszkaniec płacący podatki zbulwersowany takim podejściem do sprawy odejścia od naliczania kar firmie, która nie wybudowała w terminie szpitala. Nazwałbym to niegospodarnością, iż powiat poniesie z tego powodu dodatkowe koszty, gdzie każdy podatnik za błędy starostwa zapłaci... - komentuje sprawę Jarosław Kubiak, radny powiatowy.

 

- Można przytoczyć przykład: gdy mieszkaniec powiatu nie zapłaci na czas podatku, naliczane są odsetki, a z dużą firmą podpisuje się aneks wydłużający budowę i odstępuje się od kar!

 

Za główną przyczynę opóźnień w realizacji inwestycji starosta krotoszyński uważa - błędy i nieścisłości w dokumentacji projektowej, m.in te, które spowodowały konieczność rozbiórki pomieszczenia technicznego nr 3 na dachu budynku ze względu na występującą kolizję z kątem nalotów dla śmigłowców LPR - tak czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego J. Kubiaka. Ponadto w tym piśmie wskazuje się, że w 2018 i 2019 było 14 udokumentowanych dni, w których wystąpiły niesprzyjające dla robót warunki atmosferyczne.

Do tego również ustosunkowuje się rajca. - Zrzucanie winy, że przez 14 dni były niesprzyjające warunki atmosferyczne nie jest żadnym tłumaczeniem. Jednym słowem popełniono wiele błędów, tylko brak winnych - stwierdza J. Kubiak.

 


 

Czytaj także:

 

 Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecieAutopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl