iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wracamy do tematu

"Poczuli się urażeni, że to nie oni decydują czy pacjent może być przyjęty na OIOM"?

2021-09-03 14:09:00

Miejmy nadzieję, że w ciągu kilku dni wznowi funkcjonowanie Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii w krotoszyńskim szpitalu w Krotoszynie. Taką nadzieję ma także starosta Stanisław Szczotka, który opowiada nam o - jego zdaniem - prawdziwych powodach związanych ze złożeniem rezygnacji przez lekarzy anestezjologów.

Kwestię czasowego zawieszenia działalności tego oddziału poruszyliśmy 1 września w artykule:

 

OIOM w krotoszyńskim szpitalu czasowo zamknięty

 

Dzień później do sprawy odniósł się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie publikując komunikat, który także zamieściliśmy na naszych łamach.

 

Stanowisko SPZOZ w Krotoszynie dotyczące czasowego zawieszenia i ograniczenia działalności OIOM-u

 

O przedstawienie genezy problemu poprosiliśmy starostę, jako że SP ZOZ w Krotoszynie został utworzony przez powiat. Zdaniem S. Szczotki sprawa ma swój początek dwa lata temu.

- Problem jest dłuższy, bo sprzed dwóch lat. Wówczas lekarze anestezjolodzy złożyli wypowiedzenia argumentując to tym, że nie mogą się dogadać z ówczesnym ordynatorem oddziału i albo dyrektor szpitala zwolni go z tej funkcji, albo oni odejdą. Wtedy dyrektor Kurowski uległ tej presji, a ordynator odszedł ze szpitala - stwierdza starosta. Zdaniem włodarzu powiatu, obecnie sytuacja jest podobna.

- Teraz następny argument - ja to tak odbieram - że głównym powodem złożenia rezygnacji jest niemożliwość dogadania się z dyrekcją szpitala, a konkretnie z dyrektor Iwoną Wiśniewską, która ponoć za dużo wymagała bądź zwracała uwagę, że niektórych pacjentów należy z SOR-u przejąć na OIOM, żeby zrobić wszystko przed ewentualną śmiercią tego pacjenta. Poczuli się urażeni, że to nie oni decydują czy pacjent może być przyjęty na OIOM - mówi S. Szczotka.

W celu rozwiązania tego konfliktu w gabinecie starosty odbyło się spotkanie. - Na spotkaniu całej dyrekcji szpitala plus szefa bloku operacyjnego, na prośbę pani dyrektor, żeby się zastanowili i nie odchodzili i że ona zrobi wszystko i przeprosi nawet za to, czego nie zrobiła, jedynym argumentem było, że zostaną pod warunkiem, gdy pani dyrektor Wiśniewska odejdzie. Na co zarząd powiatu i starosta nie wyrazili zgody - stwierdza stanowczo włodarz powiatu.

 

Czy zatem z krotoszyńskiego szpitala odeszli wszyscy anestezjolodzy? Było 17 anestezjologów pracujących w różnym rozdziale czasowym. Odeszło pięciu i pięciu jest nowych w konkursie ogłoszonym przez dyrekcję. Dwóch jednak jest na urlopach, które mieli zaplanowane wcześniej. Trudno z wczasów kogoś ściągać, a jeden ze względu na chorobę żony musi opiekować się dziećmi - odpowiada starosta.

Zdaniem S. Szczotki w ciągu kilku najbliższych dni oddział intensywnej terapii powinien na nowo wznowić funkcjonowanie. Czasowo zawieszony został oddział intensywnej terapii. Dwóch pacjentów tam przebywających przewieziono do ościennych szpitali. Pozostali, w nagłych przypadkach, gdy potrzebny jest OIOM są kierowani do Pleszewa i Ostrowa. Są w tej sprawie uzgodnienia z panią dyrektor Agnieszką Pachciarz (dyr. wielkopolskiego oddziału NFZ – przyp. red.) i wojewodą. Staramy się pozyskać anestezjologów, żeby był nowy kierownik OIOM-u i mam nadzieję, że w ciągu tygodnia ta kwestia będzie rozwiązana. kończy starosta.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

SOLARMAT TOMNICE
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaDni Karpia 2021