iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Ciekawostki

"Po prostu" czyli Społeczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie z sukcesem w First Lego League!

2021-04-20 12:04:00

W Polsce zawody First Lego League organizowane są od 2007 roku. Społeczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie jest pierwszą drużyną z powiecie krotoszyńskim, która wzięła udział w tych zmaganiach.

W regionalnych zawodach w Poznaniu w tym roku wzięło udział 21. drużyn i tyle samo w zmaganiach regionalnych w Warszawie. Zawody w Warszawie i Poznaniu odbywały się w tym samym czasie – 10 kwietnia. Startowały drużyny m.in. z Sycowa, Rawicza, Kościana i mocna ekipa z Leszna, które wystawiło cztery drużyny.Kolejne turnieje regionalne odbędą się w Tomaszowie Lubelskim i Kraśniku.

Nad przygotowaniami drużyny z Krotoszyna czuwał Paweł Jakubowski, nauczyciel-informatyk. - Informatyka to moja pasja. Oprócz tego interesują mnie nowe technologie. Chciałbym zarazić tą pasja moich uczniów. Szukając ciekawych sposobów na naukę trafiłem na Lego. LEGO Education to kompletny system dydaktyczny dla szkół i przedszkoli, opracowany w myśl zasady „nauka poprzez zabawę” - tłumaczy P. Jakubowski. Tak zrodził się pomysł na start w zawodach First Lego League.

Zespół, który przybrał nazwę "poProstu" i składa się z uczniów klasy 4 – Wiktoria Kunicka, Agata Litwin, Marcel Plewa, klasy 5 – Milena Juskowiak i klasy 6 – Wiktor Parzysz, Filip Kowalczyk.

 

 

Przygotowania do zawodów mogły rozpocząć się już we wrześniu. - My zaczęliśmy się spotykać dopiero w marcu. Związane to było z wieloma rzeczami, przede wszystkim potrzebne były pieniądze na wpisowe i zestaw startowy oraz zestaw robota. Tu pragnę podziękować naszym sponsorom – Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, fundacji „ALE nauczanie” oraz darczyńcom, którzy pragnęli pozostać anonimowi. Kolejną przeszkodą była obecna sytuacja epidemiologiczna - wyjaśnia nauczyciel, który jednocześnie pełni rolę trenera drużyny, opiekuna i mentora. - Odpowiadam za rejestrację, wybór członków drużyny, logistykę spotkań i wszelkie formalności. Motywuję, pomagam organizować prace, wspieram, zapoznaję z zasadami.

Trener sam nie programuje robota ani nie udziela się w przygotowaniu projektu badawczego, ale pomaga drużynie znaleźć ich własne rozwiązania. - Startowaliśmy po raz pierwszy i musieliśmy wszystkiego uczyć się od podstaw. Było wiele pytań, wiele niewiadomych i wiele przeszkód.

 

Ekipa "Po prostu" ze SSP w Krotoszynie uplasowała się ostatecznie w klasyfikacji generalnej w pierwszej dziesiątce zawodów regionalnych w Poznaniu. Do nich także trafiła nagroda specjalna - pierwsze miejsce w kategorii Nagroda Sędziowska. - Nagroda ta to specjalne wyróżnienie dla drużyny za całokształt. Podczas spotkania online z sędziami drużyna, aż promieniała entuzjazmem, dało się wręcz wyczuć ich zaangażowanie. To było niesamowite przeżycie patrzeć i słuchać jak odpowiadają na kolejne pytania. Jestem bardzo dumny z mojej drużyny, ponieważ wiem jak dużo włożyli pracy i serca w zawody. Spotkania przygotowawcze były bardzo intensywne a drużyna musiała pokonać wiele przeszkód i dużo się nauczyć. Po tak mocnym starcie naturalnym jest że mamy plany startować w kolejnych edycjach zawodów. Chcemy też wprowadzić na stałe zajęcia z robotyki do naszej szkoły.

 

Oto jedno z zadań, które musiał wykonać robot podczas zawodów:

 

 

First Lego League Challenge to zawody robotyki na bazie klocków lego. W kategorii Challenge startują zawodnicy w wieku 9 – 16 lat. Każdego roku obowiązuje inny temat przewodni oraz inne przeszkody do pokonania. Zadania są niezmiernie trudne ponieważ zarówno robota jak i jego wyposażenie budowane jest bez żadnej instrukcji. Robot na macie musi wykonać zadania według napisanego specjalnie dla niego programu. Nie może być sterowany zdalnie. Do budowy robota można wykorzystać ściśle określone elementy. Kolejnym utrudnieniem jest czas. Na wykonanie kilkunastu zadań są tylko 2,5 minuty. Zawody rozgrywane są regionalnie (województwa), następnie krajowe i wreszcie najlepsza drużyna spotka się z najlepszymi z całego świata.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Drogeria Natura Krotoszyn
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
SOLARMAT TOMNICE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl