iKrotoszyn.pl reklamy
Kolarstwo

"Pierwsze koty za płoty"

2018-04-19 08:04:00
Jak co roku, Krzysztof Kubik zaczyna sezon wyścigów kolarskich od klasycznej Sobótki. 8 kwietnia kolarze z całej Polski przyjechali do tego dolnośląskiego miasta, by rozpocząć ściganie od rundy Ślężańskiego Mnicha. Nie był to jednak jedyny tegoroczny start krotoszynianina.

W tegorocznej edycji na starcie pojawiło się dwóch mieszkańców Krotoszyna - Krzysztof Kubik i Artur Paterek oraz reprezentant Koźmina Wlkp. - Maciej Opielewicz.
 
Trasa była standardowa, powtarzana co roku na tym samym okrążeniu, które od startu prowadzi kolarzy pod górę z głównej alei w Sobótce
przez Strzegomiany i inne pobliskie miejscowości. Kolarze mieli do pokonania dystanse FUN i PRO. Nasi reprezentanci wybrali wersje dłuższe, czyli po trzy okrążenia.
 
Starty odbywały się w sektorach kategoriami wiekowymi. Najmocniejsi okazali się najmłodsi przedstawiciele peletonu do lat 30, ale czasy i tak były dużo gorsze, niż rok temu przez bardzo mocny wiatr. Kolarzom jednak pogoda bardzo sprzyjała: było ciepło i nie padało.
 
Nasi kolarze jednak w tegorocznym debiucie nie zanotowali najlepszych wyników, żaden z nich nie dojechał do mety z peletonem.
Najlepiej w swojej kategorii poradził sobie Krzysztof Kubik plasując się na mecie na 39. miejscu osiągając czas 1h 27min. 42sek.
Artur Paterek zajął w kategorii powyżej lat 40 dopiero 78. miejsce z czasem 1h 27min. 31sek. Maciej Opielewicz z AGK Koźmin z czasem 2h 01min. 38 sek. zajął 65. miejsce w kategorii powyżej 50 lat.
 
- To zdecydowanie nie był mój dzień. Odczułem trudy ostatnich treningów, nie odpocząłem odpowiednio przed wyścigiem i niestety zaowocowało to brakiem dobrej dyspozycji. Ale spokojnie, pierwsze koty za płoty. Wyścig był szybki, zwariowany i pełen kraks - podsumowuje wyścig najlepszy z krotoszynian.
 
Z kolei 15 kwietnia roku Krzysztof Kubik wziął udział w kolejnym etapie wyścigów z cyklu Via Dolny Śląsk tym razem w Miękini. Był jedynym reprezentantem naszego powiatu. Trasa była zupełnie płaska, bardzo szybka i najlepiej radzili tam sobie dobrzy sprinterzy. Od startu prawie do samej mety krotoszyński kolarz jechał z peletonem w bardzo szybkim tempie i kiedy wszyscy zaczęli myśleć już o finiszu nastąpiły dwie kraksy na trzy kilometry do mety. Niestety, ucierpiał w nich Krzysztof Kubik, który przewracając się przez nieuwagę innych kolarzy stracił dystans do peletonu. Osiągnął jednak całkiem dobry wynik. Szybko zbierając się po kraksie zdołał dojechać na 28. miejscu open na ponad dwustu kolarzy oraz na 22. pozycji w swojej kategorii wiekowej.
- Wyścig bardzo dobrze się układał do czasu kraksy. Noga podawała bardzo dobrze, czułem się świetnie i na pewno finiszowałbym o wyższe lokaty. Mój wynik i zajęte miejsce nie odzwierciedla samopoczucia i dyspozycji. Już w najbliższy weekend zaczyna się jednak także sezon Supermaratonów Szosowych w co również celuję. W sobotę czeka mnie supermaraton w Śremie. Obiecuję dać z siebie wszystko! - mówi K. Kubik.
 Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.