iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z powiatu

"Nie jestem w stanie dalej być pod szyldem tej partii"

2021-09-10 11:09:00

Burmistrz Sulmierzyc porzucił szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc rezygnację z członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym złożył na ręce szefa powiatowych struktur "zielonych koniczynek", starosty Stanisława Szczotki. Uczynił to kilka dni temu, bo jak przyznaje, od jakiegoś czasu nie podoba mu się to, co wyprawiają lokalne struktury ludowców w powiecie krotoszyńskim. S. Szczotka potwierdza, iż takie pismo do niego wpłynęło. - Nie znam powodów tej decyzji, bo ich nie ma w tym piśmie - komentuje krótko cała sprawę szef ludowców w powiecie.

 

Co więc przelało czarę goryczy?

 

- Nie podoba mi się prowadzona przez PSL polityka w powiecie, a wiadomo, że ono rządzi w powiecie. Wprawdzie wespół z SIO, ale SIO nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Nie podoba mi się m.in. to, co się dzieje ze szpitalem czy rozdawnictwem różnego rodzaju stanowisk. Nie chcę się utożsamiać z tymi osobami, bo nie chciałbym być w jakikolwiek sposób postrzegany jako jeden z tych, który wpływa na to, co się dzieje powiecie, bo tak nie jest, gdyż nie ma na to żadnego oddziaływania - wskazuje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

I zaraz dodaje.

 

- Dla mnie jest to dziwne, aby OIOM w krotoszyńskim szpitalu nie funkcjonował. Jest to jakiś absurd i paranoja, bo są przepisy, które wyraźnie mówią, że szpitale powiatowe są zobligowane do prowadzenia oddziału intensywnej opieki medycznej, więc jak taki oddział może nie funkcjonować w szpitalu w Krotoszynie? To, gdzie mam chorego zawieźć do Ostrowa czy Pleszewa? - obrusza się włodarz Grodu Sulimira.

 

Jednocześnie przyznaje, że politycznie sporo zawdzięcza ludowcom choćby dlatego, że z list PSL-u ubiegał się o stanowisko radnego powiatowego i burmistrza Sulmierzyc. Z trzymaniem "sztamy" jednak koniec.

 

- Nie jestem w stanie dalej być pod szyldem tej partii, widząc co się dzieje. Mogę także uciąć od razu wszelkie spekulacje, że zapiszę się do jakiegoś innego ugrupowania, bo tak się nie stanie, mimo że miałem już kilka telefonów z propozycją. Zamierzam odpocząć od polityki i skupić się przede wszystkim na pracy dla miasta - wyjaśnia Dariusz Dębicki.

 

Wieszczy także kłopoty personalne w strukturach powiatowych PSL.

 

- Odniosłem takie wrażenie, że członkowie tej partii są potrzebni wtedy, kiedy pali się grunt pod nogami i trzeba wypełnić listy do wyborów. Wtedy jest się "zającem" i goni za głosami wyborców. Skończyłem nim być i będę robił swoje. Myślę, że mi to nie zaszkodzi, a wręcz odwrotnie. Natomiast mam też sygnały, że kolejne osoby zastanawiają się nad złożeniem legitymacji na biurko starosty, które są dość wpływowymi osobami w szeregach powiatowego PSL, a wyborcy się z nimi liczą - wskazuje burmistrz Sulmierzyc. 

 

 

Warto dodać, że już wkrótce, bo 18 września, odbędą się  nowe wybory powiatowych władz w PSL-u.

 

(alf) (raf)
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

SOLARMAT TOMNICE
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaDni Karpia 2021