Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Szkółka Roślin Ozdobnych Bielawni
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Zdrowie

"Mimo wzrostu zachorowań i hospitalizacji, sytuacja jest stabilna i bezpieczna"

2021-03-17 07:03:00

Obecnie w kraju, w tym również w Wielkopolsce, zmagamy się z przyrostem zakażeń na Covid-19. - To, jak będą wyglądały najbliższe tygodnie, zależy tylko i wyłącznie od naszej odpowiedzialności. Przestrzeganie dyscypliny sanitarnej oraz obowiązujących obostrzeń jest jedynym sposobem na zahamowanie tych tendencji wzrostowych - ocenia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

- W ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce odnotowano 954 przypadki zakażenia Covid-19, 15 osób zmarło*. Mimo wzrostu zachorowań i hospitalizacji sytuacja jest stabilna i bezpieczna - podkreśla wojewoda. Wielkopolskie szpitale dysponują 1 858 łóżkami, z czego wolnych jest 404. Na II poziomie zabezpieczenia wolnych jest 246 łóżek z 1 451. - Aktualnie w regionie dysponujemy 177 łóżkami respiratorowymi,  z czego 61 jest dostępnych. W przypadku większej liczby osób wymagających leczenia respiratorem, istnieje możliwość zwiększenia liczby łóżek z dostępem do tlenu.

 

Cechą charakterystyczną trzeciej fali jest fakt, iż większy niż dotychczas procent osób zakażonych wymaga hospitalizacji, w związku z czym podejmowane są decyzje mające na celu zwiększenie liczby łóżek w całym regionie. Wojewoda wielkopolski na bieżąco konsultuje sytuację epidemiczną oraz stan bazy łóżkowej z dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ. Na podstawie decyzji wydanych do 12 marca przez wojewodę wielkopolskiego, do 27 marca liczba łóżek na II poziomie zabezpieczenia wzrośnie o 459, w tym o 26 łóżek respiratorowych. Zwiększenia bazy łóżkowej dotyczą Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp., Szpitala Powiatowego w Wyrzysku, SPZOZ w Krotoszynie, Szpitala Powiatowego w Chodzieży, SPZOZ w Obornikach, SPZOZ w Słupcy, ZZOZ w Czarnkowie, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, SPZOZ w Wolsztynie, Pleszewskiego Centrum Medycznego, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, SPZOZ w Nowym Tomyślu, Szpitala Powiatowego w Jarocinie, SPZOZ w Gostyniu, SPZOZ w Międzychodzie i Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

- Zwiększenie liczby łóżek covidowych było możliwe dzięki dobrej współpracy z dyrektorami wielkopolskich szpitali, którzy ze zrozumieniem i powagą podeszli do obecnej sytuacji, przystając na nasze propozycje – mówi Agnieszka Pachciarz dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Postawa wielu szpitali zasługuje na szczególne uznanie, gdyż są to często placówki, które od początku pandemii angażują się w leczenie pacjentów z Covid-19 i nadal decydują się na podejmowanie tego wyzwania.


Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich dysponuje obecnie 94 miejscami, z czego zajętych jest 90. Na wniosek wojewody wielkopolskiego od jutra, 17 marca uruchomiony zostanie kolejny moduł, zapewniający kolejnych 28 miejsc dla pacjentów. Maksymalny potencjał szpitala to 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem.

 

*Dane z wczoraj

Drive Intermarché – szybkie i wygodne zakupy spożywcze przez Internet.


SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową