Marlin • Salon techniki grzewczej i łazienek

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Solarmat Mateusz Ruszkowski
REJESTRACJA POJAZDÓW OD A DO Z - KROTOCAR

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z powiatu

"Macie brudne ręce" czyli kto odpowiada za opóźnienia w rozbudowie szpitala?

2021-06-02 13:06:00

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego doszło do długiej wymiany zdań pomiędzy radnymi i zarządzającymi powiatem. Kwestia dotyczyła rozbudowy szpitala przy ul. Mickiewicza.

Trwa rozbudowa krotoszyńskiej lecznicy, a temat tej sztandarowej powiatowej inwestycji pojawia się cyklicznie podczas obrad sesji Rady Powiatu. Powodem jest oczywiście przeciągające się w czasie jej zakończenie i szukanie powodów takiego stanu rzeczy. Jedni za taki stan rzeczy obwiniają projektanta, inni wykonawcę, a jeszcze inni zarząd powiatu. 

 

Będą rozliczenia, bo to są nasze pieniądze

- Przyjdzie czas rozliczeń. Każdy ma prawo mieć uwagi - zwracał uwagę podczas sesji radny Zbigniew Brodziak. W podobnym tonie wypowiadał się Jacek Zawodny. - Wszyscy czekamy kiedy szpital zostanie oddany. Emocje trzeba studzić, a każdemu z nas powinno zależeć na jak najszybszym dokończeniu tej inwestycji. Zgadzam się argumentacją, że trzeba rozliczyć osoby, że ta inwestycja się przedłuża - skomentował radny.

- Jeżeli szpital zostanie oddany, to on zacznie zarabiać. To są nasze pieniądze. Moje wypowiedzi wynikają z troski o szpital - argumentował swoją wypowiedź radny Marian Włosik.

 

Czy będzie kolejny aneks?

Budowa szpitala się przeciąga. Według ostatnich zapowiedzi lecznica ma zostać oddana do użytku dopiero w drugiej połowie roku. Padają więc ostre słowa w kierunku władz powiatu, których autorami są przedstawiciele opozycji z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Kwestia dotyczy m.in. kolejnego aneksu do umowy pomiędzy wykonawcą, a powiatem, dzięki któremu ten pierwszy mógłby uniknąć kar związanych z niedotrzymaniem terminu zakończenia robót. Czy aneks zostanie podpisany?

Tu nawet nie ma do końca zgodności wśród samych rządzących. - Nie mamy prawa nie podpisać aneksu o przedłużenie budowy, bo jeżeli są argumenty i my tego nie zrobimy, to my będziemy płacić odszkodowanie - stwierdził wicestarosta Paweł Radojewski.

Z kolei starosta Stanisław Szczotka mówi otwarcie nieco inaczej. - Nie podpiszę następnego aneksu i zrobimy wszystko, żeby udowodnić, że tym razem kary się należą, ale obawiam się, że niestety my to w sądzie przegramy, bo są powody, żeby sądzić, że projektant coś znów zawalił - oświadczył włodarz powiatu.

Natomiast radny Marcin Leśniak stwierdził, iż burzliwość wypowiedzi potwierdza wagę i konieczność tej inwestycji. - Dajmy skończyć budowę szpitala. Każde zamieszanie dzisiaj powoduje problemy związane z jego zakończeniem. 

 

Opozycja patrzy na ręce

Potrzebę tej inwestycji potwierdza także opozycja. - Mi zależy i mojemu klubowi na wybudowaniu szpitala. My jesteśmy po to opozycją, żeby patrzeć wam na ręce. Jeżeli się mówi raz, drugi, trzeci, czwarty na temat przedłużenia aneksu, to się staje nudne - mówił radny Jarosław Kubiak.

Do tej wypowiedzi odniósł się przewodniczący samorządu. - Chciałem skomentować patrzenie opozycji na ręce. Jest to oczywiście obowiązek opozycji patrzeć komuś na ręce. Ale widzę różnicę pomiędzy patrzeniem na ręce, a sugerowaniem, że macie brudne ręce. To jest kolosalna różnica - oświadczył Juliusz Poczta.

(raf)
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
KLIMAS - PRZEMYSŁOWA PARK
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Farmerek Krotoszyn - Sklep dla hobbystów
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl