Kredyt gotówkowy ZAPASOWA GOTÓWKA

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Restauracja DUET Krotoszyn
OSK AS Maria Maśniak
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Z powiatu

"E-..." czyli IT w samorządach

2017-09-28 08:09:00

Nowoczesne technologie informacyjne i telekomunikacyjne pełną parą wkraczają do urzędów w powiecie krotoszyńskim. Będą więc: E-usługi, E-oświata, E-Rada, E-info, E-GiS oraz zmodernizowane strony internetowe samorządów.

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie odbyła się inauguracja projektu "Wdrożenie wysokiej jakości e-usług administracyjnych w gminie Krotoszyn, Kobylin, Rozdrażew, Koźmin Wielkopolski, Zduny, Sulmierzyce i w Powiecie Krotoszyńskim". Program, który dofinansowany ze środków UE, ma przyczynić się do rozwoju elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie administracji publicznej. Co ta zmiana ma przynieść mieszkańcom, klientom urzędów gmin i starostwa? Ma ona spowodować:

- skrócenie czasu niezbędnego do załatwienia danej sprawy (oszczędność czasu pracowników urzędów i mieszkańców),

- zmniejszenie kolejek w urzędach,
- ograniczenie kosztów paliwa po stronie mieszkańców,
- ograniczenie kosztów eksploatacyjnych po stronie urzędów,  lepszą organizację pracy i usprawnienie rejestru prowadzonych spraw w urzędach.

 

W ramach projektu powstaną nowe systemy (niektóre już funkcjonują na terenie naszego powiatu). Nie wszystkie samorządy uczestniczą jednak w każdym z wymienionych poniżej systemów.

 

  • E-usługi:

- Elektroniczny Obieg Dokumentów - zintegrowany z platformą E-Puap, systemami dziedzinowymi i BIP, umożliwiający uzyskanie informacji o stanie realizacji sprawy w urzędzie,
 - Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta - służące do udostępnienia interesantom urzędu danych w zakresie ich zobowiązań, wnoszenia przez nich płatności drogą elektroniczną oraz składania wniosków i deklaracji przez Internet (e-formularze), zintegrowane z systemem informatycznym urzędu i EOD.
  

  • E-oświata:

- Elektronicznej system rekrutacji do szkół i przedszkoli - zapewnia sprawny przebieg procesu rekrutacji. Wykorzystanie systemu nie tylko redukuje chaos i wynikający z niego zbędny stres kandydatów i ich rodziców, ale gwarantuje również, że proces naboru przebiega według jasnych i przejrzystych zasad.
 - Szkolne biblioteki cyfrowe - nowoczesny system do obsługi biblioteki szkolnej. Ułatwia codzienną pracę bibliotekarza i przyspiesza ewidencjonowanie wypożyczeń. Katalog biblioteki dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych.

 

  • E-Rada

- System wspomagający pracę Rady Miejskiej - obsługa i integracja wszystkich najważniejszych zadań realizowanych przez Radę Miejską, jej kompleksowe zarządzanie i komunikację pomiędzy radnymi i mieszkańcami, którzy będą mogli przeglądać informacje o posiedzeniach, obradach, projektach, uchwałach Rady. Przewiduje się zakup tabletów dla radnych i systemu wizualizacji na sali sesyjnej.

 

  • www

- modernizacja / rozbudowa / budowa strony internetowej miasta/gminy i jej podstron. W ramach portalu dla Urzędu zostaną wykonane podportale dla jednostek podległych. Strony zostaną wykonane zgodnie z technologią RWD (Responsive Web Design), dzięki czemu będą się prawidłowo wyświetlać na każdym urządzeniu niezależnie od rozdzielczości ekranu (np. smartfony, tablety). Strony zostaną wykonane zgodnie e standardem WCAG 2.0 poziom AA, dzięki czemu zwiększy się dostępność portalu dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla osób starszych

  
 

  • E-Info

- System informacji prezentowanej na multimedialnych wyświetlaczach (z ang. Digital Signage). System bardziej przyciąga uwagę od rozwiązań tradycyjnych (np. papierowych plakatów), przez co odbiorcy łatwiej dowiadują się o danym wydarzeniu czy poznają konkretne informacje.

 

  • E-GiS

- Digitalizacja zasobów przestrzennych - wektoryzacja Miejscowych Planów Zagospodaro-wania Przestrzennego oraz Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, możliwość generowania wypisu i wyrysu z MPZP, rejestr decyzji o warunkach zabudowy,  system informacji adresowej.

 

Szczegóły projektu zawarte są w prezentacji.

 
Źródło: krotoszyn.pl
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

DOM ZDROWIA
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl