iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

"Cukierek albo psikus"

2014-03-17 09:34:27
Zdjęcie: Marlena Nabzdyk
Gościem specjalnym Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera była Karolina Król, uczennica Liceum Ogólnokształcącego, autorka książki „Cukierek albo psikus”.

 

Twórczyni opowiedziała jak doszło do napisania książki i skąd zaczerpnęła pomysł na jej napisanie.

Bohaterami książki jest szóstka przyjaciół: Ania, Patryk, Natalia, Zuza, Przemek i Robert. Młodzi ludzie w noc halloweenową wpadają na pomysł wywoływania duchów. Po pewnym czasie okazuje się, że doświadczenie z wywoływaniem duchów powiodło się a szóstka przyjaciół jest obdarzona niezwykłymi zdolnościami o których zawsze marzyli. W książce została przedstawiona bardzo ciekawa fabuła oraz wartka akcja, która wciąga czytelnika bez reszty. Zdaniem klubowiczek, książka jest warta przeczytania i powinny przeczytać ją młode osoby, które fascynują takie rzeczy jak seanse spirytystyczne i wywoływanie duchów.

 

W drugiej części spotkania klubowicze omawiali powieść Marty Fox „Iza Anoreczka”. Główna bohaterka to 16 letnia dziewczyna która marzy o zrobieniu kariery w świecie mody. Jest samotna , nielubiana w klasie i nie ,ma przyjaciół. Iza, znana w klasie Anoreczką, zaczyna pisać tradycyjny dziennik w chwili, kiedy nie radzi sobie ani z emocjami, ani z natłokiem obowiązków. Książka Marty Fox z pozoru lekka i przyjemna, porusza, zmuszając zarazem do zastanowienia się nad własnym życiem i relacjami z otoczeniem „Iza Anoreczka” to przestroga dla wszystkich rodziców, którzy za pośrednictwem dzieci chcą zrealizować swoje niespełnione w młodości marzenia oraz dla dziewczyn, by umiały wyczuć subtelną niekiedy granicę pomiędzy tym, co dobre, a tym, co destrukcyjne.

 

Klubowicze stwierdzili, że książka może pełnić rolę terapeutyczną, może też pomagać zrozumieć siebie i innych, w książce można odnaleźć świat prawdziwy, nieskłamany, ten, który sami obserwują na co dzień.

Marlena Nabzdyk
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B